Pärimuse Päitsete konkursi võitsid ansambel Rüüt ja tantsurühm Uppsar

Täna õhtul Põlva kultuuri- ja huvikeskuses toimunud Pärimuse Päitsete konkursi lõppkontserdil pärjati parima rahvamuusika töötlejana ansambel Rüüt looga „Nädalalugu“. Parima uue rahvatantsutöötluse lõid koreograafid Eneli Rüütli ja Märt Agu, kelle tantsu „Meie Elisabeti tänava valss“ esitas tantsurühm Uppsar Tallinnast. Mõlema kategooria võitjad pälvivad auhinnana 1000 eurot.

Publiku lemmikute hääletusel võidutsesid ansambel Kihnu Poisid muusikalooga „Kihnu ratas“ ja Paide laste tantsurühm Keerutajad tantsuga „Usalda pimesi“, mille koreograafia lõi Andre Laine.

Rahvamuusikatöötluste žürii poolt pälvisid preemiad:
I koht (1000 eurot) - Rüüt „Nädalalugu“.
II koht (500 eurot) – Kihnu Poisid "Kihnu ratas".
III koht (300 eurot) - Kratt "Sarviliste tants".
Eripreemiad (à 225 eurot): Kristi Kool ja Sõbrad „Elisabeti tänava valss“ ning kapell Eloilo „Holsta valss“.

Rahvatantsutöötluste žürii poolt pälvisid preemiad:
I koht (1000 eurot) – koreograafid Eneli Rüütli ja Märt Agu, tants "Meie Elisabeti tänava valss", esitas tantsurühm Uppsar, muusika ansambel Kristi Kool ja Sõbrad „Elisabeti tänava valss“.
II koht (500 eurot) - koreograaf Aveli Asber, tants "Nädalalugu", esitaja Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli põhirühm, muusika ansambel Rüüt „Nädalalugu“.
III koht (300 eurot) - koreograaf Maido Saar, tants "Ratas", esitaja tantsurühm Kagu Kabujalakõsõ Põlvast, muusika ansambel Kihnu Poisid "Kihnu ratas".
Eripreemia lastepäraseima koreograafia eest (150 eurot) - koreograaf Helen Reimand, tants "Süda tuksub", esitaja lasterühm Rõõmuratas Valtust, muusika ansambel Kratt "Süda tuksub".
Eripreemia ajakohase teema humoorika lahenduse eest (150 eurot) - koreograaf Andre Laine, tants "Kes kellega", esitaja Põlva naisrühm Värten, muusika kapell Eloilo "Holsta valss".
Eripreemia päeva emotsionaalseima esituse eest (150 eurot) – naisrühm Laululind Ülenurmest, koreograaf Indrek Varik, tants „Nädalalugu“, muusika ansambel Rüüt „Nädalalugu“.

Põlvas täismajale toimunud kontserdil hindas tantsuloojate loomingut žürii koosseisus Kalev Järvela, Maie Orav, Helena-Mariana Reimann, Ülle Feršel ja Juha-Matti Aronen. Konkursile esitatud muusikalugusid hindas juba eelnevalt salvestustelt žürii, kuhu lisaks eelnimetatud tantsužürii liikmetele kuulusid muusikavaldkonna esindajatena Jaanus Põlder, Astrid Nõlvak, Kadri Giannakaina Laube, Heino Tartes ning Tarmo Kivisilla.

Pärimuse Päitsed on omanäoline teist korda toimunud loominguline konkurss, kus osalesid koos rahvamuusikast inspiratsiooni saavad muusikud ning traditsioonilist rahvatantsu uute tantsuseadetega rikastavad koreograafid. Ligi aasta aega kestnud konkursi esimeses pooles oodati muusikakollektiividelt rahvamuusikatöötluseid ning 14. aprilliks 2016 esitati 20 muusikapala 12 erinevalt esitajalt. Seejärel kuulutati välja nendele muusikapaladele uute tantsuseadete loomise konkurss tantsuloojate seas ja 3. oktoobriks 2016 loodi ja esitati 29 tantsuseadet 20 autori poolt. Muusikalood ja tantsud kohtusid elavas esituses esimest korda Pärimuse Päitsete lõppkontserdil 12. novembril Põlvas.


Kuupäevaga   seotud sündmused:



Olulisemad sündmused:

XX tantsupeo 1. repertuaariseminar

3.-4. märts 2018, Tartu
4. märts 2018, Tallinn

Loe veel Võrumaa laste folklooripäev

09. märtsil 2018

XX tantsupeo 1. repertuaariseminar

10.-11. märtsil 2018, Tallinn 

Loe veel "Numbrikontsert" - Leigarite lasterühm 30

17. märtsil 2018, kell 17 Salme kultuurikeskuses

Loe veel Tartumaa tantsupidu VABA SADA

18. märtsil 2018, Tartus, A. Le Coq Sport Spordimaja

Loe veel Hopser 30, Kabujalakesed 40 Juubelikontsert "Püsümäldä üten paigan"

14. aprillil 2018, Võru Kannel

Tantsuansambel Tuisuline - kevadkontsert

15. aprillil 2018, Vaba Lava Teatrisaalis

Loe veel Tantsuansambel Lee kevadkontsert

20. aprillil 2018, kell 19:00, Salme Kultuurikeskuses.

Loe veel Õpetajate rahvatantsurühmade XX festival

21. aprillil 2018, Viljandis

Loe veel TTÜ tantsuansambli Kuljus kevadkontsert

21. aprill 2018, Tallinnas, Salme Kultuurikeskuses

Loe veel Tsooru Rahvamaja 90, naisrühm Koidukiir 20, vokaalansambel 10

28. aprillil 2018, Trooru Rahvamaja

Rahvusvaheline tantsupäev - tantsime Pärliinet

29. aprillil 2018

XII vabariiklik koolinoorte rahvatantsufestival

05.-06. mail 2018, Paides

Loe veel Võrumaa XII seenioritantsupäev

12. mail 2018, Kandle aed

Võrumaa tantsupidu "Henge Vägi"

19. mail 2018, Võru-Kubija vabaõhulava

Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansambli Savijalakesed 50. juubel

 26. mail 2018

III Kagu-Eesti Tantsupidu „Kuula“

27. mail 2018, Põlva Intsikurmus

Loe veel XXXVII Tallinna Vanalinna Päevade rahvakultuuri programm

30. mai - 3. juuni 2018, Tallinn

Loe veel Tantsupidu "Jaaniks koju", Vastseliina rahvatants 80 ja segarühm Kullerid 70

23. juunil 2018, Vastseliina

I Seto Tandsopido „Kagoss kargasõ“

30. juunil 2018, Värskas

Loe veel XXIV Võru pärimustantsu festival Valsist polkani

05.-08. juulil 2018, Võrus

Loe veel August Teppo nimelisele Võru XXX lõõtspillimängijate võistlusele pühendatud konverents

06. juulil 2018, Võru Kannel

Loe veel A.Teppole pühendatud võistumängimine lõõtspillidel

07. juulil 2018, Võru Kannel

Loe veel Haanja Tantsu Mängu Laulu Selts 30

15. juulil 2018, Haanja

Vabaõhuetendus "Saja-aastane öö"

18. augustil 2018, Pärnu Vallikääru aasal algusega kell 22.00.

Loe veel Urvaste kihelkonnapidu

25. augustil 2018, Uhtjärve

XX tantsupeo 2. repertuaariseminar

8.-9. september 2018, Tartu

XX tantsupeo 2. repertuaariseminar

15.-16. september 2018, Tallinn

XX tantsupeo seminarid võimlemisrühmade juhendajatele

22. september 2018, Tartu
23. september 2018, Tallinn

XX tantsupeo häälestuskontsert-seminar

13. oktoober 2018, Tallinn, Salme Kultuurikeskus

XX tantsupeo joonisteseminarid

18. mai 2019

III Eesti Naiste Tantsupidu

13. juunil 2021