Pärimustantsu festival Pärimuse Pundar

27.-28. juuni 2020

Head pärimustantsu sõbrad!
Kutsume teid osalema 27.–28. juunil 2020. aastal II Ida-Virumaa pärimustantsu festivalile PÄRIMUSE PUNDAR!

Festivali süda asub Lüganusel ning kontserdid toimuvad üle kogu Ida-Virumaa. Festivalile on oodatud tantsu- ja folkloorirühmad igast Eestimaa paigast!

Iga osalev kollektiiv peab ette valmistama 15-20 minutilise pärimuskava oma kihelkonna või paikkonna tantsudest, lauludest või ringmängudest. Eelistame näha autentset pärimust, kuid lubatud on ka erinevad seaded ja süidid. Võimalusel haarake kaasa oma pillimees! Iga grupp saab esineda kahel tänavakontserdil Ida-Virumaa erinevais paigus ning suurel lõppkontserdil „Punume Pundart“ Lüganusel.

Lisaks ootame, et õpiksite selgeks vähemalt ühe (või kõik kolm) Ida-Virumaalt üles kirjutatud tantsu (kirjeldused leiab raamatust “Viron vakka”):
 “Vanapiigatants” (Jõhvi khk, Voka v, Toila k);
 “Vingerpolka” (Jõhvi khk, Voka v, Toila k);
 “Kiiguri-Kaaguri” (Jõhvi khk, Voka v, Toila k).

FESTIVALI AJAKAVA
27. juunil toimuvad kontserdid maakonna erinevates põnevates paikades. Päeva lõpuks koguneme Lüganuse külaplatsile, kus saab õhtu jooksul tantsida erinevaid pärimustantse. Muusikat teeb Ida-Viru ansambel K.I.M.P. ja peo lõpetab populaarne Nedsaja Küla Bänd.
28. juunil toimub Lüganuse külaplatsil suur ühine lõppkontsert „Punume pundart“, kus kõik festivalist osa võtvad rühmad esitavad oma paikkonna pärimustantse.


Festivalile registreerimine kestab kuni 31. märtsini! Ole kiire ja registreeru juba täna!

Täiendav info ja registreerimisvorm on leitav festivali kodulehelt: https://pundarfestival.wordpress.com
Küsimuste korral võta ühendust: pundarfestival@gmail.com